KİMLER TÜRKİYE'DE KISA DÖNEM İKAMET İZNİ ALABİLİR?
TÜRKİYE'DE KALIŞ AMACINIZA BAĞLI OLARAK KISA DÖNEM İKAMET İZNİ ALMAK İÇİN

MODUM DANIŞMANLIK

TURİZM AMAÇLI GELENLER
İŞ AMAÇLI
GELENLER

Türkiye’de kendi işini kurmak isteyen , ticari yatırım yapmak isteyen  veya Türkiye'de ticari bağlantı kurmak için gelen yabancılar  vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ticari amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

Türkiye’de gayrimenkulü olan  yabancılar  vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar gayrimenkul amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

Vize veya vize muafiyeti ile Türkiye'ye turizm amaçlı gelen yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ise turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

TÜRKİYE'DE GAYRİMENKULÜ OLANLAR
TEDAVİ AMAÇLI GELENLER
YÜKSEK ÖĞRENİMİNİ TÜRKİYE'DE TAM...

Türkiye'de bir yüksek öğretim kurumunda ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi gören yabancılar; öğrenimlerini tamamladıktan sonraki (mezuniyet tarihinden itibaren) altı aylık süre içerisinde ikamet tezkeresi  alabilirler.

Aile ikamet izni şartları son bulanlar örneğin; Türk vatandaşı eşinden boşananlar,  veya yabancı uyruklu destekleyicinin destekleme şartlarını sağlayamaması halinde vb. Türkiye'de kalacaklar kısa dönem ikamet izni alabilirler.

Vize veya vize muafiyeti ile Türkiye'ye tedavi amaçlı gelen yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye'de kalacaklar ise tedavi amaçlı kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

AİLE İKAMET İZNİNDEN GEÇİŞ
BİLİMSEL ARAŞTIRMA AMAÇLI GELENLER
MAHKEME KARARI İLE KALACAKLAR

Türkiye Cumhuriyeti 

mahkemelerince verilen karara dayanılarak veya idari makamların kararına bağlı olarak Türkiye'de kalması zorunlu olan yabancılar bir yıl süreli kısa dönem ikamet izni alabilir.

Türkiye'de Türkçe öğrenme kursuna katılacak olan yabancı uyruklu kişiler öğrenim dönemince kısa dönem ikamet izni alabilirler.Türkçe öğrenim kursuna katılacak yabancılar bu amaçla kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalıdırlar.

Türkiye'ye bilimsel araştırma yapmak üzere gelen yabancılar talep etmeleri ve şartları sağlamaları koşuluyla ilk başvuruda iki yıl süreli kısa dönem ikamet izni alabilirler.

TÜRKÇE ÖĞRENİM KURSUNA KATILANLAR

öğrenci ikamet izni başvurusu nereye yapılır, öğrenci ikamet izni için gerekli belgeler, öğrenci oturum izni için evraklar, turizm ikamet izni,turizm oturum izni, ikamet izni başvuru formları, yabancıların ikamet izni için başvuru, özbeklere ikamet izni, özbeklere oturum izni, hangi yabancı ikamet izni alabilir, hangi yabancılara oturum izni veriliyor, kaçak yabancılar ikamet izni alabilirmi, depaort yabancılar oturum izni alabilirmi, ikamet izni kaç yıl uzatılır, yabancılar oturma iznini uzatabilirmi, bütün yabancılar ikamet izni alırmı, ikamet izni nereden alınıyor, yabancılar oturma iznini nereden alıyor, İstanbul göç idaresi nerede, pendik göç idaresine nasıl gidilir, Kadıköy göç idaresine hangi otobüs gidiyor, ikamet izni süresi ne zaman doluyor, yabancı oturum izni süresi ne zaman doluyor, aile ikamet izni için süre, öğrenci oturum izni için süre, neden yabancılar ikamet izni almalı, niçin yabancılar oturum izni almalı, ikamet izni randevusu ne zaman, yabancılara oturum izni için randevu ne zaman veriliyor, yabancı ikamet izni için randevu gitmez ise, yabancı oturum izni için başvuru yapmaz ise, ikamet izni için bankaya para, oturum izni için bankaya döviz, ikamet tezkeresi için resim, yabancı oturum izni için sabıka kaydı, yabancılar ikamet izni için sabıka kaydı, yabancılar sabıka kaydı nereden alınır, ikamet izni almak için vergi numarası, yabancı oturum izni almak için vergi kimlik numarası, yabancı ikamet izni almak için banka, ikamet izni eksik belgeler, yabancı oturum izni eksik evraklar, ikamet izni için sigorta şartmı, yabancı oturum izni için sigorta nerede yapılır, ikamet izni defter ücreti, yabacıların oturma izni harçları, yabancıların ikamet izni harçları,